• Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • RSS
  • Navigator
  • Osobnosti soutěže

Osobnosti soutěže

Odborní lektoři

Představujeme vám lektory certifikovaného školení MasterClass ČR:Malcolm Love

Malcolm Love

Malcolm pracoval jako tvůrce programové skladby v BBC, nyní tvoří vlastní podcasty, filmy a mediální obsahy. Má zkušenosti také z rozhlasového vysílání. Je lektorem komunikačních dovedností a také osobním koučem.

Jako kouč se specializuje na to, aby rozvíjel a podporoval vědce, výzkumníky a akademiky ve správné komunikaci, mj. v médiích, s novináři, v TV anebo na internetu. Mezi jeho klienty patří, NASA, CERN, British Academy, mnoho univerzit a dalších organizací.

Žije se svou partnerkou Becky v Anglii a spolu řídí společnost Solid Gold Hat Ltd.Jat Dhillon

Jat Dhillon

Zakladatel společnosti Giving Voice, která pořádá školení a workshopy na téma komunikačních dovedností. Zaměřují se na jevištní a divadelní projev. Lektor angličtiny a herectví. Baví ho také fundrainsing a práce pro charitu. Spolupracuje a školí osobnosti z oblasti politiky i kultury a institucemi jako jsou např. British Council, Lycee Francais de Prague, Univerzita Karlova, Národní divadlo, Royal Shakespeare Company atd.

Jat vyrostl v Anglii, dnes žije se svojí rodinou v Praze.

Web: https://givingvoice.cz/Pavla Hubálková

Pavla Hubálková

Vystudovala klinickou biochemii na VSČHT a získala Ph.D. v oboru Neurovědy na 3. LF UK. Akademický rok 2018/19 strávila jako Fulbright Visiting Student Researcher na Northwestern University v Chicagu, kde se kromě výzkumu věnovala i Science Communication. Od března 2020 je vědeckou redaktorkou UK. Publikuje v řadě médií (Hospodářské noviny, Aktuálně.cz, Hrot, Vědavýzkum.cz, Czexpats in Science).

Twitter: @PavlaHub
Web: https://pavlahubalkova.com/Porotci

Představujeme vám porotce národního finále soutěže FameLab ČR:Jiří Martínek

Jiří Martínek

Historik, geograf; věnuje se především historické geografii a dějinám vědy. Působí v Historickém ústavu AV ČR, přednáší na přírodovědeckých fakultách v Praze a Ústí nad Labem, ale také při různých příležitostech (a na různá témata) i pro další školy či veřejnost. Jako televizní „lovec“ ze soutěže Na lovu, známý pod přezdívkou Dr. Vševěd, natočil více než stovku soutěžních pořadů, v naprosté většině případů jako vítěz nad soutěžícími.

Podkast s Jiřím Martínkem, spíše odborněji

Jak ho znáte z TV

Jako člověk, který už nějakou dobu poučuje národ jak ve svém oboru, tak v rámci mediální činnosti, jsem zvědav, jak svou práci dokáže předvést nová generace budoucích vědců a popularizátorů vědy. Těším se, že poznám mnoho zajímavých lidí a snad budu moci pomoci nové generaci české vědy pomoci k lepší propagaci jejich úžasných objevů. A zda se mne mají bát? No samozřejmě… Jsem schopen nacházet chyby i v textech z naprosto nesouvisejících oborů :)


Eliška Selinger

Eliška Selinger

Lékařka pracující v oboru preventivní medicíny a veřejného zdraví. Je také jednou z iniciátorek založení Evropské sítě výzkumníků se zájmem o téma rostlinné stravy (VESNA). Jako vysokoškolská pedagožka zodpovídá za výuku metodologie medicínského výzkumu a vyučuje volitelné kurzy věnované zdraví a prevenci u vegetariánů a veganů. V současné době studuje nutriční epidemiologii na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Příležitostná popularizátorka a vítězka národního kola soutěže FameLab ČR.

Eliška v DVTV na téma umělých sladidel

Rozhovor s Eliškou na Active Beauty


Michael Londesborough

Michael Londesborough

Je vědec britského původu, který se přistěhoval do Česka v roce 2002. Třikrát po sobě vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky, spolupracuje na popularizačních projektech Akademie věd ČR, České televize a Národního technického muzea. Věnuje se zejména zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a posilování mezinárodních vztahů mezi mladými vědci, např. porotcováním soutěže FameLab. Uváděl rubriku Michaelův experiment v televizním magazínu ČT PORT. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. byl oceněm Akademií věd Medailí Vojtěcha Náprstka za popularizaci vědy.

Vše o Michaelovi na jeho osobních stránkách


Milena Králíčková

Milena Králíčková

Rektorka Univerzity Karlovy,
čestná předsedkyně poroty.


Poslední změna: 4. duben 2023 19:55 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: