• Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • RSS
  • Navigator
  • Osobnosti soutěže

Osobnosti soutěže

Odborní lektoři

Představujeme vám lektory certifikovaného školení MasterClass ČR:Malcolm Love

Malcolm Love

Malcolm pracoval jako tvůrce programové skladby v BBC, nyní tvoří vlastní podcasty, filmy a mediální obsahy. Má zkušenosti také z rozhlasového vysílání. Je lektorem komunikačních dovedností a také osobním koučem.

Jako kouč se specializuje na to, aby rozvíjel a podporoval vědce, výzkumníky a akademiky ve správné komunikaci, mj. v médiích, s novináři, v TV anebo na internetu. Mezi jeho klienty patří, NASA, CERN, British Academy, mnoho univerzit a dalších organizací.

Žije se svou partnerkou Becky v Anglii a spolu řídí společnost Solid Gold Hat Ltd.Jat Dhillon

Jat Dhillon

Zakladatel společnosti Giving Voice, která pořádá školení a workshopy na téma komunikačních dovedností. Zaměřují se na jevištní a divadelní projev. Lektor angličtiny a herectví. Baví ho také fundrainsing a práce pro charitu. Spolupracuje a školí osobnosti z oblasti politiky i kultury a institucemi jako jsou např. British Council, Lycee Francais de Prague, Univerzita Karlova, Národní divadlo, Royal Shakespeare Company atd.

Jat vyrostl v Anglii, dnes žije se svojí rodinou v Praze.

Web: https://givingvoice.cz/Eliška Jandová

Eliška Jandová

Pochází z Plzně, vystudovala magisterský program na Přírodovědecké fakultě UK, obor molekulární biologie, genetika a virologie a v současné době se připravuje na doktorské studium imunoterapie pro leukémii na Lékářské fakultě v Plzni. Po maminčině vzoru chtěla být nejprve ekonomkou, pak uvažovala o právech i kariéře tlumočnice. Intenzivně se vedle angličtiny věnovala ruštině. „Ve čtvrťáku na gymplu jsem se nakonec rozhodla našprtat se chemii, abych měla šanci na přijetí na Přírodovědeckou fakultu. Když je přede mnou nějaká výzva, jdu na dorazy,“ vzpomíná. V roce 2022 se přihlásila do soutěže FameLab a tu vyhrála s tématem výzkum rakoviny. Poté reprezentovala Česko v mezinárodním klání FameLab, kde obsadila druhé místo, následně se úspěšně účastnila Science festivalu v britském Cheltenhamu. Od té doby se věnuje vědecko-popularizačním aktivitám jako jsou stand-upová vystoupení, účast v diskuzních eventech a nahrávání podcastu Ochutnej (Přírodo)vědu se zajímavými vědeckými osobnostmi. Pomalu také rozjíždí popularizační činnost na sociálních sítích, hlavně instagramu (@ellisse13), kde mimo jiné sdílí svou cestu vědkyně s autoimunitním onemocněním.Porotci

Představujeme vám porotce národního finále soutěže FameLab ČR:Jiří Martínek

Jiří Martínek

Historik, geograf; věnuje se především historické geografii a dějinám vědy. Působí v Historickém ústavu AV ČR, přednáší na přírodovědeckých fakultách v Praze a Ústí nad Labem, ale také při různých příležitostech (a na různá témata) i pro další školy či veřejnost. Jako televizní „lovec“ ze soutěže Na lovu, známý pod přezdívkou Dr. Vševěd, natočil více než stovku soutěžních pořadů, v naprosté většině případů jako vítěz nad soutěžícími.

Podkast s Jiřím Martínkem, spíše odborněji

Jak ho znáte z TV

Jako člověk, který už nějakou dobu poučuje národ jak ve svém oboru, tak v rámci mediální činnosti, jsem zvědav, jak svou práci dokáže předvést nová generace budoucích vědců a popularizátorů vědy. Těším se, že poznám mnoho zajímavých lidí a snad budu moci pomoci nové generaci české vědy pomoci k lepší propagaci jejich úžasných objevů. A zda se mne mají bát? No samozřejmě… Jsem schopen nacházet chyby i v textech z naprosto nesouvisejících oborů :)


Eliška Selinger

Eliška Selinger

Lékařka pracující v oboru preventivní medicíny a veřejného zdraví. Je také jednou z iniciátorek založení Evropské sítě výzkumníků se zájmem o téma rostlinné stravy (VESNA). Jako vysokoškolská pedagožka zodpovídá za výuku metodologie medicínského výzkumu a vyučuje volitelné kurzy věnované zdraví a prevenci u vegetariánů a veganů. V současné době studuje nutriční epidemiologii na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Příležitostná popularizátorka a vítězka národního kola soutěže FameLab ČR.

Eliška v DVTV na téma umělých sladidel

Rozhovor s Eliškou na Active Beauty


Michael Londesborough

Michael Londesborough

Je vědec britského původu, který se přistěhoval do Česka v roce 2002. Třikrát po sobě vyhrál cenu pro české/slovenské mladé anorganické chemiky, spolupracuje na popularizačních projektech Akademie věd ČR, České televize a Národního technického muzea. Věnuje se zejména zpřístupňování vědy široké veřejnosti, vyučování mladých lidí a posilování mezinárodních vztahů mezi mladými vědci, např. porotcováním soutěže FameLab. Uváděl rubriku Michaelův experiment v televizním magazínu ČT PORT. Je držitelem mnoha vědeckých ocenění, mj. byl oceněm Akademií věd Medailí Vojtěcha Náprstka za popularizaci vědy.

Vše o Michaelovi na jeho osobních stránkách


Milena Králíčková

Milena Králíčková

Rektorka Univerzity Karlovy,
čestná předsedkyně poroty.


Poslední změna: 2. říjen 2023 12:16 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: