• socialIcon
  • socialIcon
  • Osobnosti soutěže

Osobnosti soutěže

Odborní lektoři

Představujeme vám lektory certifikovaného školení MasterClass ČR:Malcolm Love

Malcolm Love

Malcolm pracoval jako tvůrce programové skladby v BBC, nyní tvoří vlastní podcasty, filmy a mediální obsahy. Má zkušenosti také z rozhlasového vysílání. Je lektorem komunikačních dovedností a také osobním koučem.

Jako kouč se specializuje na to, aby rozvíjel a podporoval vědce, výzkumníky a akademiky ve správné komunikaci, mj. v médiích, s novináři, v TV anebo na internetu. Mezi jeho klienty patří, NASA, CERN, British Academy, mnoho univerzit a dalších organizací.

Žije se svou partnerkou Becky v Anglii a spolu řídí společnost Solid Gold Hat Ltd.Jat Dhillon

Jat Dhillon

Zakladatel společnosti Giving Voice, která pořádá školení a workshopy na téma komunikačních dovedností. Zaměřují se na jevištní a divadelní projev. Lektor angličtiny a herectví. Baví ho také fundrainsing a práce pro charitu. Spolupracuje a školí osobnosti z oblasti politiky i kultury a institucemi jako jsou např. British Council, Lycee Francais de Prague, Univerzita Karlova, Národní divadlo, Royal Shakespeare Company atd.

Jat vyrostl v Anglii, dnes žije se svojí rodinou v Praze.

Web: https://givingvoice.cz/Pavla Hubálková

Pavla Hubálková

Vystudovala klinickou biochemii na VSČHT a získala Ph.D. v oboru Neurovědy na 3. LF UK. Akademický rok 2018/19 strávila jako Fulbright Visiting Student Researcher na Northwestern University v Chicagu, kde se kromě výzkumu věnovala i Science Communication. Od března 2020 je vědeckou redaktorkou UK. Publikuje v řadě médií (Hospodářské noviny, Aktuálně.cz, Hrot, Vědavýzkum.cz, Czexpats in Science).

Twitter: @PavlaHub
Web: https://pavlahubalkova.com/Porotci

Představujeme vám porotce národního finále soutěže FameLab ČR:Petr Smejkal

Petr Smejkal

Lékař, internista a infektolog, působil jako primář kliniky infekčních nemocí ÚVN, zakladatel HIV/AIDS centra při ÚVN. Od roku 2021 hlavní epidemiolog institutu IKEM. V době epidemie Covid-19 vedoucí Mezioborové skupiny pro epidemické situace. Má za sebou časté mediální výstupy v TV a rozhlase. V době studií v USA vystupoval jako stand-up komik.


Jan Spratek

Jan Spratek

Pracuje v Planetáriu a hvězdárně hlavního města Prahy, kde mimo jiné vede projekt družice Planetum-1, která letěla v červnu 2022 na raketě Falcon 9 na oběžnou dráhu. Dříve působil ve vzdělávací kanceláři Evropské kosmické agentury ESA. Věnuje se popularizaci kosmických aktivit a vzdělávání pedagogů i veřejnosti. Pomáhá české společnosti nahlédnout do zákulisí programů ESA a studentům v zapojení se do této oblasti vědy.


Eliška Selinger

Eliška Selinger

Lékařka pracující v oboru preventivní medicíny a veřejného zdraví. Je také jednou z iniciátorek založení Evropské sítě výzkumníků se zájmem o téma rostlinné stravy (VESNA). Jako vysokoškolská pedagožka zodpovídá za výuku metodologie medicínského výzkumu a vyučuje volitelné kurzy věnované zdraví a prevenci u vegetariánů a veganů. V současné době studuje nutriční epidemiologii na London School of Hygiene and Tropical Medicine. Příležitostná popularizátorka a vítězka národního kola soutěže FameLab ČR.


Milena Králíčková

Milena Králíčková

Rektorka Univerzity Karlovy,
čestná předsedkyně poroty.


Poslední změna: 18. srpen 2022 14:26 
Sdílet na: