• Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • RSS
  • Navigator
  • FameLab

FameLab

FameLab je stand-upová vědecká soutěž

Má kořeny v Anglii a jejím cílem bylo již od prvního ročníku v roce 2004 hledat nové talenty v oblasti popularizace vědy pro každoroční vědecký festival pořádaný organizací Cheltenham Festivals. Po prvotním úspěchu v Anglii se FameLab rozšířil do mnoha zemí světa – od Hong Kongu přes Jižní Afriku až po Českou republiku.


FameLab do ČR přivezla v roce 2011 organizace British Council a soutěž se stala velice populární. Hned první rok zapojení České republiky do soutěže vyhrál mezinárodní finálové kolo, konkrétně cenu diváků, zástupce České republiky Michal Babič.


Od roku 2022 je nositelem licence pro pořádání soutěže v České republice Univerzita Karlova.


Soutěžící mají tři minuty

Tři minuty na to, aby vysvětlili své vědecké téma, a to bez použití audio-vizuální techniky. Povolené pomůcky jsou jen takové, které si soutěžící dokáže na jeviště sám přinést a také po vystoupení odnést.


Proč se zúčastnit?

Je to skvělá zkušenost! Soutěž nabízí možnost podělit se o své zapálení pro vědu s laickým publikem. V rámci jedinečného školení Masterclass si také soutěžící zlepší své komunikační a prezentační schopnosti, a to nejen na jevišti, ale i s médii. Zároveň je unikátním síťovacím prostorem – poskytuje zázemí nejen pro seznámení s ostatními studenty, ale také se zkušenějšími vědci a vědkyněmi z mnoha různých oborů, kteří sdílí zapálení pro vědu a její popularizaci.Poslední změna: 2. říjen 2023 12:20 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na: