30. srpna 2023

Národní finále se blíží

Může nám výzkum termitů pomoci získat elixír mládí? Mohou nevidomí uspět ve filmovém průmyslu? Jsou mikroplasty všude kolem nás? Jak se učí umělá inteligence? S jakou přesností lze předpovědět počasí? A tkví budoucnost medicíny v tkáňovém inženýrství?

To vše a mnohem více můžete zjistit již 26. září 2023 na národním finále soutěže FameLab.

Tato soutěžní vědecká stand-up přehlídka se letos podruhé odehraje na půdě Univerzity Karlovy a v České republice proběhne již po třinácté, patří tak k nejstarším vědeckým show u nás. Rozhodně však neztrácí mladého ducha, a proto jsem nadšení, že akci bude hostit Fakulta humanitních studií, moderní a inovativní pracoviště spojující humanitní disciplíny s přírodními a lékařskými vědami.

Přijďte zjistit, zda tři minuty budou soutěžícím stačit na to, aby dokázali vysvětlit vědecký problém a současně zaujmout odbornou porotu a diváky v sále. Nebudou to mít vůbec jednoduché – mohou spoléhat jen na své charisma a svůj výstup doprovodit pouze pomůckami, které si sami přinesou na jeviště.

Doprava na akci bude zajištěna speciální autobusovou linkou s označením FameLab-Juniorská univerzita, jež bude jezdit ze zastávky Nádraží Holešovice na zastávku Pelc Tyrolka mezi 15.15–16.15 h.

Vstup na akci je možný pouze po předchozí registraci.

Registrujte se zde1.

Poznámky

V případě problémů s registrací se prosím obraťte na .