• Facebook
  • Instagram
  • YouTube
  • RSS
  • Navigator
  • Famelabisti na scéně

Famelabisti na scéně

30. srpna 2023

Národní finále se blížíMůže nám výzkum termitů pomoci získat elixír mládí? Mohou nevidomí uspět ve filmovém průmyslu? Jsou mikroplasty všude kolem nás? Jak se učí umělá inteligence? S jakou přesností lze předpovědět počasí? A tkví budoucnost medicíny v tkáňovém inženýrství?


To vše a mnohem více můžete zjistit již 26. září 2023 na národním finále soutěže FameLab.


Tato soutěžní vědecká stand-up přehlídka se letos podruhé odehraje na půdě Univerzity Karlovy a v České republice proběhne již po třinácté, patří tak k nejstarším vědeckým show u nás. Rozhodně však neztrácí mladého ducha, a proto jsem nadšení, že akci bude hostit Fakulta humanitních studií, moderní a inovativní pracoviště spojující humanitní disciplíny s přírodními a lékařskými vědami.


Přijďte zjistit, zda tři minuty budou soutěžícím stačit na to, aby dokázali vysvětlit vědecký problém a současně zaujmout odbornou porotu a diváky v sále. Nebudou to mít vůbec jednoduché – mohou spoléhat jen na své charisma a svůj výstup doprovodit pouze pomůckami, které si sami přinesou na jeviště.


Doprava na akci bude zajištěna speciální autobusovou linkou s označením FameLab-Juniorská univerzita, jež bude jezdit ze zastávky Nádraží Holešovice na zastávku Pelc Tyrolka mezi 15.15–16.15 h.


Vstup na akci je možný pouze po předchozí registraci.


Registrujte se zde1.Poznámky

1

V případě problémů s registrací se prosím obraťte na .Sdílet na: