19. září 2023

O víkendu 16. a 17. září proběhlo školení Masterclass pro finalisty národního kola. Tento intenzivní workshop zdokonalil naše mladé vědce v oblasti komunikace vědy, popularizace vědeckých témat, komunikace s médii, ale také vystupování z komfortní zóny, práci s hlasem a odbourávání stresu při vystupování. Devět talentovaných soutěžících sdílelo svůj vědecký zápal a pod vedením lektorů Jata Dhillona a Malcolma Love z Británie hledalo způsoby, jak zaujmout širší publikum.

Během Masterclassu měli účastníci příležitost seznámit se i s loňskou vítězkou Eliškou Jandovou, která se etabluje jako komunikátorka vědy. Školení Masterclass nejenže pomohlo soutěžícím zdokonalit jejich komunikační schopnosti, ale také jim umožnilo navázat nové kontakty.

Chceme poděkovat všem účastníkům za jejich nadšení a nasazení a doufáme, že jim tato zkušenost pomůže v dalším rozvoji jejich dovedností v oblasti popularizace vědy.

Děkujeme také Kampusu Hybernská, který poskytl své prostory, a přispěl tak k pozitivní atmosféře setkání a podpořil naše nadějné vědecké komunikátory.

Více fotografií ze setkání si můžete prohlédnout v galerii.